середа, 25 грудня 2024 р.

    25 грудня завідувачка дитячого садочка разом з вихователями підготували Різдвяний вертеп та привели своїх вихованців до бібліотеки, щоб привітати з Різдвом Христовим. 








вівторок, 10 грудня 2024 р.

 9 грудня в бібліотеці пройшла правова година 

"Світ моїх прав" Дітям  було запропоновано намалювати їхні права, як вони їх розуміють. Як відпочивають влітку.






вівторок, 3 грудня 2024 р.

 3 грудня в нашій бібліотеці була проведена пошта Миколая "Любий Святий Миколаю!"

А ви вже написали листа Святому Миколаю? Цікаво, куди Миколай усі ці листи складає? І хто допомагає йому читати дитячі прохання? А їх у дітлахів чимало!


 






 2 грудня в нашій бібліотеці пройшла година міркувань "Мистецтво жити разом"

Щорічно 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, започаткований ООН ще 1992 року. Година міркувань мала на меті сприяти кращому розумінню проблем, з якими стикаються люди з інвалідністю, реалізації їхніх прав та усвідомленню того, які переваги має залучення осіб з обмеженими можливостями до участі в різноманітних галузях політичного, соціального, економічного й культурного життя нашого суспільства. Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України.









понеділок, 25 листопада 2024 р.

 25 листопада в нашій біліотеці пройшла бесіда-обговорення "Аб'юзивні стосунки"




Аб’юз – це форма психологічного насильства. Людина-аб’юзер не б’є фізично, а тисне шляхом маніпуляцій, ігор, психологічного тиску і різних хитрощів. Аб’юзер в буквальному сенсі змушує партнера зробити те, чого хоче він сам.






пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

    22 листопада в бібліотеці була оформлена виставка-реквієм "Голодомор. Великий злам."


23 листопада, у суботу, Україна та світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років, а також масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.



четвер, 21 листопада 2024 р.

 



   21 листопада в нашій ббліотеці була оформлена книжна викладка "Гідність і свобода українського народа"


Сьогодні День Гідності та Свободи. День, що нагадує нам про силу духу, незламність волі та прагнення нашого народу до свободи й справедливості.

Українці не раз доводили, що не схиляться перед жодними викликами: Майдан 2004 року, Революція Гідності 2013–2014 років, а сьогодні – це боротьба з російським агресором. Ми віримо у справедливість і захищаємо її з честю та гідністю.

Нехай цей день нагадує нам про те, як важливо залишатися згуртованими, підтримувати один одного і вірити у нашу спільну перемогу заради гідного майбутнього для себе та наших дітей. Ми разом здолаємо всі перешкоди на шляху до миру, свободи і процвітання нашої держави.

Вічна пам'ять тим, хто віддав своє життя за гідність і свободу України. Честь і шана нашим Героям, які продовжують боротися за незалежність і майбутнє!

Слава Україні!

вівторок, 12 листопада 2024 р.

  12 листопада напередодні дня народження Остапа Вишні була оформлена книжкова виставка "Життєлюб і оптиміст Остап Вишня"



ОСТАП ВИШНЯ
(1889-1956)

Остап Вишня (справжнє ім’я – Павло Михайлович Губенко) – новеліст, сатирик, засновник жанру «усмішок» в українській літературі, редактор та сценарист ВУФКУ, член літературних об’єднань «Плуг» і «Гарт», офіцер медичної служби УНР.


Народився письменник 13 листопада 1889 р. на хуторі Чечва, що на Полтавщині, у багатодітній родині. Після закінчення в 1907 р. Київської військово-фельдшерської школи, певний час працює фельдшером у російській армії та в хірургічному відділі лікарні Південно-Західної залізниці. У 1917 році Павло Губенко вступає до Київського університету, але дуже скоро навчання кидає.

Із 1918 р. служить в Армії УНР у медичних частинах, де швидко здобуває ранг начальника медично-санітарного управління Міністерства залізниць УНР. У 1919 р. потрапляє в полон до більшовиків і перебуває в ув’язненні в Харкові аж до 1921 р.

Перший друкований твір письменника виходить під псевдонімом «П. Грунський» у газеті «Народна воля» 2 листопада 1919 року. Це – «Демократичні реформи Денікіна (Фейлетон. Матеріалом для конституції бути не може)». Пізніше в тому ж виданні Павло Губенко публікує ще кілька фейлетонів, однак активна творча діяльність розвивається з квітня 1921 р., коли письменник починає роботу в газеті «Вісті ВУЦВК». Разом із ним там певний час працює Олександр Довженко, який окрім публіцистичної діяльності займається малюванням шаржів та карикатур. У митців зав’язуються дружні стосунки, тож Губенко неодноразово пише їдкі памфлети до сатиричних малюнків художника А псевдонімом Остап Вишня письменник уперше підписується під фейлетоном «Чудака, їй-богу!» 22 липня 1921 р. в «Селянській правді». Уже в 1924 році він видає збірку «Вишневі усмішки (сільські)», чим утверджує новий гумористичний жанр.

Після того, як у 1924 р. до роботи в редакційному секторі ВУФКУ починають залучати письменників із таких літературних угруповань, як «Плуг» і «Гарт», Остап Вишня стає учасником кінопроцесу: виступає як редактор і сценарист («Бурсаки», 1926 р.); разом із В. Поліщуком, Д. Бузьком, О. Досвітнім та іншими митцями очолює раду «Колективу режисерів, літераторів і сценаристів» (КОРЕЛІС), завдання якої – поширення фільмів соціальної та політичної тематики.

Поступово Остап Вишня стає одним із найпопулярніших письменників свого часу, але це не допомагає йому уникнути чергового арешту: у 1933 р. йому висувають звинувачення в контрреволюційній та терористичній діяльності, після чого відсилають у ГУЛАГ. Повноцінно займатися літературною працею письменнику вдається лише після звільнення в 1943 р., коли він щасливо уникає розстрілу й повертається до Києва. Роки таборів не змогли знищити письменницький хист Вишні: він пише ще багато творів, зокрема усім відомі «Як варити і їсти суп із дикої качки» (1945), «Сом» (1953), випускає збірку «Мисливські усмішки» (1956). У 1955 р., за рік до смерті, Остапа Вишню було реабілітовано. Помер письменник 28 вересня 1956 р. 


пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

       31 жовтня в нашій бібліотеці була оформлена виставка "Чарівні казки", які стали цікаві не тільки для дітей, а й для дорослих. Адже усі ми в дитинстві мріяли про чарівну паличку та килим-літак, три горішки для Попелюшки та скатертину самобранку, живу воду та багато іншого, що для кожного було цікаво. 

 „Чарівні казки” – це особливий різновид народних казок, у яких якнайкраще збереглися обряди, звичаї та світогляд наших пращурів. Сюжет великої групи таких казок розгортається навколо героїчної боротьби головного персонажу над злими силами, що гнітять людей, тому такі казки називають також героїчними.





пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.




 Українці сьогодні, 25 жовтня, могли приєднатися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Акцію проводять щороку до Дня української писемності та мови. Тож колектив Куяльницької сільської ради вирішив перевірити свої знання рідної мови та писемності разом з усією країною.

Цього року авторкою диктанту стала письменниця Оксана Забужко. Текст називається «Магія голосу», його прочитав письменник та військовослужбовець Павло Вишебаба.
 

вівторок, 22 жовтня 2024 р.



22 жовтня в бібліотеці пройшов правовий діалог 
"Маю право на ... Я - людина" Діти залюбки спілкувалися про свої права, та розповідали, як відпочивали влітку з батьками. Також обрали собі розмальовки по темі.
Вийшов цікавий діалог.











 



середа, 9 жовтня 2024 р.

Сьогодні до нашої бібліотеки завітала делегація з Центру зайнятості на чолі з Кунаренко Олегом Михайловичем відвідати дівчат, що плетуть сітки, та поцікавилися їх умовами праці. Також оглянули бібліотеку і книжковий фонд.





 

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

      Сьогодні в Україні відзначають День захисників та захисниць і День українського козацтва. Історично ці святі пов’язані з церковним святом Покрови Пресвятої Богородиці, їх відзначали в один день. Раніше це було 14 жовтня, але у 2023 році Православна церква України перейшла на новоюліанський календар, тому змінилась дата святкування Покрови і, відповідно, Дня захисників та захисниць України. В цей день в нашій бібліотеці пройшов відеоперегляд "Козаки-захисники" та була оформлена виставка "На захисті єдиної України"





Вітаю усіх захисників і захисниць України. Ви опора нашої держави. Спокій наших домівок – у ваших надійних і сильних руках.Бажаю щастя, здоров'я і бадьорості духу, впевненості у собі й своїй Україні.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...