Культура Японії- самої незвичайної
країни яка до 1854 року залишалась невідомою і всього за 100 років завоювала
світ, привертає до себе увагу своїми самими новітніми та сучасними
технологічними розробками,якість товару,виробленого в Японії напевно найвища в
світі.Ця країна та її мешканці викликають подив і захоплення.
Одяг – традиційне кімоно без якого неможливо
уявити собі Японію,воно не є повсякденним вбранням,а вбранням для особливих
моментів життя японців-випускний вечір,весілля,свята.
Кімоно - традиційне
плаття для урочистих випадків. Ціна кімоно завжди вражає іноземця і це не дивно
тому, що ціна кімоно може бути позамежна.
Ще однією особливістю Японії є орігамі. Хоча історична батьківщина орігамі - Китай, проте розвиток цього мистецтва почався в Японії.
Дивовижні люди японці -
строгі, неприступні, замкнуті в собі, публічно не висловлюють своїх почуттів і
в той же час в них живуть абсолютні діти, які займаються орігамі і які роблять
кумедні штуковини. Цілком
поширене явище в Японії, коли дорослі та літні люди збираються в гуртках за
інтересами та майструють з паперу тварин, квіти і багато ще чого.
Ікебана, якщо перекладати дослівно означає «живі квіти», ікебана - стародавня традиція вираження почуттів за допомогою вази, квітів і гілок. Ікебана виникла в 6 столітті, коли до Японії через Китай прийшов буддизм і спочатку було мистецтво складання храмових підношень з квітів богам, і тільки потім, трансформуючись знайшла вже світський характер. У Кіото є прихрамові школа ікебани і по всій Японії налічується більше 3000 шкіл. Мистецтво складання ікебани в Японії зведено на національний рівень, проводяться всілякі виставки, створена Асоціації майстрів ікебани, проводяться фестивалі.
Каліграфія - ще одна національна особливість Японії. Кожен японець просто зобов'язаний вміти гарно писати. Мистецтву каліграфії вони вчаться ще в школі. В Японії існує така професія каліграф. Її особливість - вміти бачити прекрасне у простому, а просте в складному. Каліграф з уклонами до віршування і філософії.Мистецтво каліграфії вимагає уважності і зосередженості. Кожен рух руки, положення тіла мають своє значення. В ієрогліфах одну лінію пишуть один раз, якщо одну лінію спробувати написати два рази, то зіб'ються енергетичні потоки і не вийде красиво написати ієрогліф. У східному образотворчому мистецтві можлива тільки одна спроба, так само як і у багатьох бойових мистецтвах, наприклад в Кендо (поєдинок на бамбукових мечах), якщо один раз програв, то переграти це неможливо, так і в мистецтві каліграфії - підправити або дописати неможливо.
Немає коментарів:
Дописати коментар