понеділок, 22 квітня 2024 р.

 


1 квітня в центральній бібліотеці Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради відбулась творча зустріч з письменниками України в рамках "Літературно-волонтерських поїздок PEN Ukraine", української громадської організації, створеної з метою захисту свободи слова та прав авторів, сприяння розвитку літератури та міжнародному культурному співробітництву. Наша громада стала двадцятою в низці поїздок організації.

Гостями бібліотеки були координатори проєкту: Тетяна Терен, виконавчий директор, журналістка, кураторка книжкових проектів та літературних програм та Максим Ситніков, аналітик з адвокації, куратор, продюсер; Юрій Прохасько, український літературознавець, психоаналітик, есеїст, публіцист, перекладач;  Марина Пономаренко, поетеса, сценаристка, дитяча письменниця; Катери́на Кали́тко, українська поетеса, перекладачка, авторка поетичних збірок і прозових творів, лавреатка Шевченківської премії, членкиня Національної спілки письменників України.

Гості завітали с книжковими подарунками бібліотекам громади, серед яких найновіші книжкові видання відомих видавництв України, художні та документальні твори, книжки з літературознавства, збірки військової поезії та неймовірні дитячі видання українською та англійською мовою, видання з доповненою реальністю.

Всього бібліотекам бібліотекам громади передано 100 книжок.

Книги англійською мовою, які поповнять фонди наших бібліотек, Український ПЕН отримав у рамках спільної ініціативи з BooK Aid International, Англійським ПЕН та Міжнародним ПЕН і є частиною програми "Незламні бібліотеки"  (Unbreakable Libraries).

Віримо, що ці книжки допоможуть нашим читачам отримати нові знання та вдосконалити володіння англійською мовою, а також подарують додаткові приводи для спільних зустрічей і розмов.

Дуже цікавою була презентація книжкових новинок від учасників зустрічі. Кожен з них презентував книги, які вони рекомендують в першу чергу читачам, які на їх погляд є найактуальнішими для сьогодення.


Модератором зустрічі виступила Тетяна Терен, яка не тільки представила кожного з письменників, а й професійно провела інтерв'ювання письменників на питання, які стоять сьогодні перед творчою елітою країни.

Яскравим моментом зустрічі стало декламування авторських віршів та віршів колег по перу. Тематикою віршів було кохання, війна, людські стосунки, особистий погляд на сьогодення, яке оголює нерви і загострює почуття.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...