вівторок, 25 червня 2024 р.

     25 червня в нашій бібліотеці була підготовлена  

    виставка-заклик "Ні-наркотикам! Так-спорту!"


                ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ НАРКОМАНІЇ

 Що ж таке наркоманія? В першу чергу це хвороба, котра увійшла в наукову медичну літературу поруч з іншими. За ступенем важкості наркоманія прирівнюється до онкологічних хвороб, оскільки має великий процент смертності. На жаль, світовими лідерами за поширенням наркоманії є країни СНД, в тому числі й Україна. Тільки за офіційними даними Міністерства охорони здоров'я України кожен рік 10 тисяч молодих людей помирають від наркотиків.

При цьому виникають питання надзвичайно важливі для нас в повсякденній реальності: "До кого ми можемо звернутися за допомогою: до нарколога, психіатра чи психолога? Чи зміг хтось позбавитися від цієї хвороби і хто йому допоміг?"

Не секрет, що будь-яка хвороба прогресує за умов сприятливого для неї середовища. Які ж основні причини зростання наркоманії в Україні?

1. Соціально-економічна криза (масове безробіття, соціальне розшарування, зубожіння багатьох прошарків суспільства).

2. Погіршення якості соціокультурного середовища (втрата життєвих орієнтирів і традицій, руйнування моральних та поведінкових норм, негативна самоідентифікація особистості, панування цинічних стереотипів і соціальної несправедливості).

3. Доступність та відносна дешевизна тютюну, алкоголю та нарко-тиків, а також їх широка реклама в ЗМІ. Активізація організованого наркобізнесу.

4. Понівечена система цінностей (ця проблема стосується не тільки молодіжного середовища, але і суспільства в цілому).

В спеціальних джерелах наводяться різноманітні дані про кількість наркозалежних в Україні – від 120 тисяч до 2,5 мільйонів. Хто сьогодні зможе зупинити цю епідемію? Сім'я? Суспільство? Держава? Релігія?

Звичайно, кожна людина в реальних життєвих ситуаціях знаходить відповіді та приймає рішення самостійно. І відповідальність за вчинки лежить, в першу чергу, на ній.

Підлітки тільки вступають у повноцінне життя, яке наповнене багатьма приємними подіями. Так багато треба встигнути зробити корисного, стільки необхідно побачити й пізнати. Але, насамперед, треба навчитися правильно вирішувати життєві проблеми, не уникати відповідальності та не бути байдужим.

Ті, хто вже втягнувся, але вирішив позбутися шкідливих звичок, потребують підтримки, особливо спочатку, коли буде найважче.

Відмовитися від цих звичок не просто, люди іноді намагаються виправдати себе, чому вони не можуть чи не хочуть позбутися їх. Якщо ти знаєш кого-небудь, хто намагається кинути палити тютюн, відмовитися від вживання алкоголю чи наркотиків, підтримай його і запевни у тому, що він зробив правильний вибір. Іноді добре слово та співчуття допомагають легше пережити важкі часи.

Людина у молодому віці майже не має досвіду виходу зі стресових станів. У цей період вона настільки переймається своїм визнанням серед однолітків, що не вважає за можливе звертатися до них за якоюсь допомогою. Тому, що це може бути сприйнято як ознака слабкості. Не бійся виглядати слабким. Друзі, якщо вони справжні, завжди зрозуміють та допоможуть пережити будь-які труднощі.

Наркоманія – таке зло, з яким важко воювати врукопашну. Які б труднощі і відчаї не брали вас у лещата, все ж у цій боротьбі довіртеся краще професіоналам.

І взагалі, якщо ти відчуваєш, що не в змозі подолати свої проблеми сам, звернися до людини, якій ти можеш довіритися. Також знай, що у кожному місті є спеціалізовані заклади, де тобі допоможуть. Про них можна дізнатися за телефоном довіри.

Пам'ятай, що завжди є люди, яким ти не байдужий!
Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...